KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13546159
nr 1354 6159
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Etsning, "Mors hjälpreda. Signerad, daterad 1927. Motivet: 21x25 cm
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:04:03
14/10 10:31:48
100 kr
19/10 18:29:46
Hilding Nyman
Läs mer om Hilding Nyman